Zaznacz stronę
Cykl powieści „Skazaniec” liczy sobie osiem tomów, które zostały ochrzczone mianem więziennej epopei. Akcja rozpoczyna się latem 1922 roku. Do Centralnego Więzienia we Wronkach trafia młody mężczyzna, który wyrokiem sądu II Rzeczypospolitej, został skazany na karę dożywocia. Bohater szybko pojmuje, że już do końca swych dni, będzie żyć w świecie wykreowanym przez służbowe regulaminy, niepisane prawa i żelazne obyczaje…
^
plejada barwnych postaci
^
o ludzkich słabościach i całej gamie uczuć, które nie są obce żadnemu człowiekowi
^
zaskakujące zwroty akcji
^
wielowątkowa fabuła
^
ciekawostki historyczne
^
opowieść o przyjaźni, lojalności, zdradzie i bezwzględnej zemście
Opowieść toczy się przez długie dziesięciolecia, a w tle przewijają się historyczne wydarzenia, pominięte przez szkolne podręczniki. Z treści lektury dowiadujemy się między innymi jak wyglądał polski system penitencjarny w latach międzywojennych, podczas II wojny światowej oraz w trakcie przemian ustrojowych. Czytelnik poznaje również meandry więziennego życia, hierarchię królującą pośród skazanych oraz cały wachlarz wartości, panujących w miejscu odkupienia win za popełnione grzechy.

wop8

Książka pokazuje trudy i sposoby zaradności głównego bohatera podczas więziennego życia. Opowiada o przyjaźni, radzeniu z samotnością i wielu ciekawych przemyśleń młodego człowieka, którego życie zwaliło go z nóg. Czyta się bardzo dobrze, niesamowita seria, którą warto przeczytać. POLECAM!

benio79

Jedna z najlepiej napisanych książek jakie czytałem.

gasior78

O cholera.. Dawno mnie nic tak bardzo nie zaskoczyło. Warsztat na szóstkę, treść mocne 5+. Czasem smutno, czasem straszno, rzadko śmieszno. Ale łezka potrafi się w oku zakręcić. Rewelacyjna pozycja. Brawa dla Autora!
Uzupełnieniem więziennej epopei jest cykl książek określanych wspólną nazwą „Spin off Skazaniec”. Lektury przedstawiają losy bohaterów, którzy pojawili się na kartach wielotomowej powieści autorstwa Krzysztofa Spadło i odegrali w owymdziele bardzo znaczące role.
Do każdej książki z cyklu „Skazaniec” oraz „Spin off Skazaniec”, zostały nakręcone filmy krótkometrażowe. Zachęcamy do obejrzenia niniejszych materiałów, które są udostępnione na portalu You Tube:
Wszystkie pozycje są wydane w formie tradycyjnej książki papierowej oraz wersjach elektronicznych, jako audiobooki i e-booki. Każdy z niniejszych produktów można nabyć na stronie sklepu internetowego Wydawnictwa KAGO.

O Autorze

Krzysztof Spadło – Pisarz, scenarzysta, reżyser, producent. Autor, którego twórczość wymyka się wszelkim kanonom, bowiem w swoich powieściach sięga do wielu gatunków literackich. Posiada niepowtarzalny styl, doskonały warsztat pisarski i niebywałą umiejętność opisywania emocji. Książki, które wyszły spod jego pióra, zapadają w pamięci i zapewniają czytelnikom rozrywkę najwyższej klasy.